Після того, як росіяни 3 липня захопили Лисичанськ, більшість Луганщини опинилася під окупацією. Приблизно 300 тисяч луганців покинули свої домівки, однак тисячі людей лишилися на захоплених після 24 лютого територіях. Без газу, води, світла та зв’язку — ситуацію в деяких населених пунктах називають близькою до гуманітарної катастрофи.
Про це йдеться в інтерв’ю hromadske з головою Луганської обласної військової адміністрації Сергієм Гайдаєм.
Наразі обласна влада займається гуманітарними питаннями, пов’язаними з жителями, які евакуювалися з Луганської області. “До прикладу, в Сєвєродонецьку в лікарні були зареєстровані люди, які хворіли на цукровий діабет. Їм потрібен інсулін. Якщо ми відновлюємо медичну структуру Сєвєродонецька, то вона отримує гроші від НСЗУ і людям інсулін видають безоплатно. Таких прикладів багато: онкохворі, люди, яким потрібен діаліз тощо. Є люди, які втратили документи чи їм щось треба поновити — оформлюємо”, – каже Гайдай.
Запускаються центри зі збору інформації для того, щоб найближчим часом з’ясувати, кому саме потрібна допомога з розміщенням. “Я чудово знаю, що справді є такі випадки, коли люди проживають у гуртожитку ПТУ, але з 1 вересня починається навчальний період і їм скажуть: “Вибачте, будь ласка, у нас навчання, тому шукайте щось інше”, – ділиться Гайдай.
За його словами, у обласної влади є вже певна база житла, куди люди можуть переїхати і звідки їх ніхто не буде виганяти чи забирати приміщення. “До того ж ми працюємо з міжнародними партнерами, з моїми колегами — головами обласних адміністрацій. Зараз напрацьовуємо проєкти зі співпраці, коли, наприклад, якась область надає нам земельну ділянку, а ми будуємо там за допомогою власних коштів або за допомогою міжнародних партнерів будинки для людей зі статусом ВПО”, – роз’яснює очільник Луганської ОВА.
Залишити відповідь