Внаслідок обстрілів російськими окупантами третина Чернігова залишилась без газу, а дві третини міста – без опалення. Комунальники роблять все можливе, аби відновити комунікації. Але поки Чернігів не припинять обстрілювати – повністю полагодити мережі не вийде.
Як живуть чернігівці?
Чернігівка Олександра разом із сусідами готують їсти на вулиці. Після обстрілів ворожий снаряд пошкодив підземний газопровід та інші комунальні мережі у приватному секторі міста. Жінка каже, живуть без газу, без води, без світла, без нічого. В хаті +3, на котлі – 1 градус, якщо не злити воду – розмерзнеться все.
Що роблять комунальники?
Наслідки обстрілів у місті та області комунальні служби намагаються усунути якнашвидше. Ремонтна бригада «Чернігівгазу» на цій ділянці усунула витік газу, заваривши трубу. Частина хат на вулиці залишилась без газу. Головний інженер чернігівського відділення АТ «Чернігівгаз» Володимир Міщенко каже, повністю обстежити систему газопостачання та відновити роботи зможуть після припинення воєнних дій. Нині працює три аварійні бригади «Чернігівгазу». Станом на 9 березня в Чернігові та області зафіксовано понад 60 пошкоджень газових мереж. Без газу тимчасово залишаються більше 11 тисяч споживачів. Найгірша ситуація у Киїнці та Старому Білоусі, зазначає Володимир Міщенко.
“Там ідуть воєнні дії, ми виїжджали, не могли доїхати, виходили пішки до об’єкту, перекривали газопостачання, навіть немає доступу до наших ГРП і відключаючих пристроїв для ремонту щоб щось виконувати. Зараз виконуємо роботи, йдуть обстріли.”
Як відновлюють постачання тепла?
Через пошкоджений газопровід у місті не працюють три котельні Облтеплокомуненерго. Запустити їх зможуть тільки після того як «Чернігівгаз» відремонтує ці ділянки. Працівник Облтеплокомуненерго Олексій Щербина каже, вони не працюють вже 6 днів. Це котельні невеликі. В результаті без послуги теплопостачання знаходиться близько тисячі споживачів. Всі інші майже 60 тисяч лицевих рахунків мають послугу теплопостачання. Котельні періодично зупиняються: або обстріл, майже не залишилося жодної котельні, яка не постраждала, на всіх котельнях немає вікон.
Працівники котелень продовжують виконувати свою роботу цілодобово. Олександр Пантюк приходить на роботу за графіком: доба через три. Чоловік через обстріли втратив власну домівку, його родина зараз живе у друзів.
Залишити відповідь