Сексуальне насильство — один з найбільш жорстоких інструментів війни, який набуває все більшого поширення на Донбасі
За майже шість років війни на Донбасі було зафіксовано більше 100 випадків актів сексуального насильства на Донбасі. Не виключено, що нерозкритих фактів подібних злочинів йде на тисячі. Навіть відомі випадки, коли дівчата і жінки після зґвалтування російськими військовими завагітніли.
Римський статут чітко визначає, що зґвалтування, примус до проституції, примусова стерилізація та інші види сексуального насильства, які становлять грубі порушення Женевських конвенцій (якщо вони скоєні в контексті збройного конфлікту та пов’язані з ним), є воєнними злочинами. Це означає, що особи, які вчинили такі злочини, можуть постати перед Міжнародним кримінальним судом.
Східноукраїнський центр громадських ініціатив повідомив, що сексуальне насильство в різних формах набуло свого поширення ще з 2014 року, з самого початку збройної агресії росії проти України, проте зараз кількість постраждалих зростає щодня. Лауреат Нобелівської премії миру 2018 року, гінеколог Деніс Муквеге отримав премію за те, що допомагав жінкам, зґвалтованим під час конголезьких війн. Муквеге почав допомагати жінкам з 1994 року, коли під час геноциду в Руанді на територію Заїру почали заходити озброєні загони чоловіків. Він став провідним експертом у світі щодо того, як лікувати наслідки сексуального насильства та одним з перших заговорив про те, що військові ґвалтують не заради сексуального задоволення, а щоб залякати населення, і почав виступати проти таких засобів ведення війни. Доктор Муквеге допомагає жінкам з багатьох країн світу, зокрема й українкам. Він наголосив, що російські окупанти роблять це не для того, аби отримати сексуальне задоволення, а щоб показати, що в них є влада і сила ментально знищити свою жертву. Принизити, щоб порушити здатність людей опиратися, щоб громада не могла чинити опір ворогу.
Залишити відповідь