But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and will give you a complete account of the system and expound the actual teachings of the great explore

shape
shape

У Чернігові щонайменше сім сотень людей загинули під час облоги: чим живе та як відновлюється місто зараз

У Чернігові щонайменше сім сотень людей загинули під час облоги: чим живе та як відновлюється місто зараз

Облога Чернігова: щонайменше 700 людей загинули під час оточення ворогом.

Чернігів майже місяць був в оперативному оточенні ворогом. Росіяни його бомбардували, обстрілювали, позбавляли комунікацій і намагалися відрізати від столиці, але Чернігів встояв і не пропустив окупантів далі страшною ціною – щонайменше 7 сотень людей загинули під час облоги.

Про те, як вороги не мали жалю і до багатої історії міста, намагаючись трощити все, попри історичну цінність, йдеться 1 травня в сюжеті ТСН.

Чернігів – неначе живий підручник історії, або музей просто неба. Свого часу його вже намагались понищити росіяни. А ще – поляки, литовці, татари та німці. Тепер на тілі його історичних пам’яток – є шрами і від наступу путінської орди.

Стінам Катериненської церкви уже понад триста років. А от діркам, що їх показує директор Чернігівського історичного музею – лише  місяць. Посічений фасад, вибиті шибки.  Сергій Лаєвський каже: оточивши місто російські війська обстрілювали його хаотично і безжально. Дісталося і одному з найдавніших соборів України.  Спасо-Преображенський храм 11 століття – ровесник Софії Київської.

Втім, лише зрешеченими стінами не обійшлось. Юнацьку бібліотеку – памятку кінця 19-го століття – майже знищено. Загалом, в уряді зафіксовано понад 2 десятки злочинів проти культурної спадщини Чернігова. І аналогії напрошуються самі собою.

Символічно, що колишній кінотеатр Щорса у центрі таких самих ушкоджень зазнав у Другій світовій. Влучила в те саме місце бомба рашистська…  руйнування такі самі, тут багато паралелей”, – зазначає директор Чернігівського історичного музею Сергій Лаєвський.

Зої Приступі 89. Колись застала  нацистів, а тепер – і рашистів та згадує, як над її головою ще недавно свистіли ворожі “Гради”, а вона й не розуміла що відбувається. У Святоказанській церкві, у якій жінка стежить за чистотою та порядком, сліди від “руського міра” навіть в середині. Величезні дірки – просто в іконах.

На стадіоні імені Гагаріна – того таки Гагаріна земляки рознесли і трибуни. Із них ще кілька тижнів діставали вибухонебезпечні залишки снарядів. Відбудовувати стадіон, каже його директор до завершення війни навряд чи вийде.

“Наразі стадіон зруйнований на 80%-90 відсотків”, – говорить Андрій Волков, директор  олімпійський комплексу “Чернігів”.

І хоч війна триває, а у місті час від часу знову – повітряні тривоги – чернігівці намагаються повернутися до нормального життя. Такого, яким воно було до облоги. На Красній площі дівчата записують відео для тік-току. Художник Володимир завершує картину, яку розпочав іще до вторгнення, а пані Анна –  уже висаджує квіти біля дому, який теж поруйновано війною. А квартира – одразу під гігантською дірою, яку залишив по собі російський снаряд.

Втім   будівлі – це все одно не головне. Їх можна відновити. Головне – чернігівці, які мужньо витерпіли облогу і рятували один одного.

Post Tags :

Залишити відповідь