Кілька разів з вікна своєї квартири у Херсоні Олександра (ім’я змінене) бачила, як у поле вивозять тіла. Витягли з машини, віднесли трохи далі від дороги і викинули. Як сміття. Одного разу жінка наважилася підійти до того місця і побачила у траві тіло худого чоловіка з чорним волоссям.
“Було видно, що його мучили. Я дивилась у вікно на те поле і відчувала провину, бо не можу нічого зробити і нікому про нього розповісти. З Херсона я поїхала, а той чоловік так і залишився там лежати”, – говорить жінка і плаче.
В окупованих містах і селах на півдні у Херсонській та Запорізьких областях регулярно зникають люди. Частіше – чоловіки.
Будь-який досвід роботи у силових структурах може стати причиною для “затримання”.
“Забирають, якщо дізнаються, що працював у поліції чи навіть просто був охоронцем в супермаркеті. Так зникли багато моїх знайомих. Люди постійно живуть в атмосфері страху”, – розповідає Наталя (ім’я змінене).
Її двоюрідний брат теж зник, а нещодавно його знайшли мертвим зі слідами жорстоких катувань на тілі.
Жінка виїхала з України, а її родина – досі живе в окупації на півдні. З міркувань безпеки ми не публікуємо подробиць цієї історії та її справжнього імені.
“Зі Станіслава, Томиної Балки і навколишніх сіл правобережжя Херсонщини передають про масові затримання чоловіків незалежно від віку. Тримають в ямах, сильно б’ють. Без явних причин. Всіх підряд”, – розповідає Сергій Данилов, заступник директора Центру близькосхідних досліджень. Він досліджує ситуацію на півдні України. Має там багатьох друзів і знайомих, які розповіли про “затримання” та катування.
“Моєму другу, ветерану АТО, у коліно вкрутили шуруп. Таке з людьми там роблять часто. Він не ходить”, – розповідає Сергій Данилов.
Наприкінці квітня після катувань помер ветеран АТО з села Абрикосівка Назар Кагальняк. Його дуже сильно побили.
Залишити відповідь